среда, јануари 26, 2011

Марсело и Ди Мариа на клупа против Севиља

Posted on 1/26/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо одлучил да ги одмори Марсело и Ди Мариа на натпреварот со Севиља.Бензема ке игра од првата минута како и Озил и Роналдо.
Откако во минатиот натпевар без Алонсо и Озил во тимот имавме големи проблеми , Жозе на натпреварот со Севиља нема да ја повтори истата грешка иако ке одмара некои играчи.АС И МАРКА тврдат дека Реал ке игра со формација 4-3-2-1 со дури три дефанзивни плејмејкери.Од првата минута наместо Марсело ке игра Арбелоа , а стартер би бил и Албиол.Наместо Ди Мариа ке игра Кедира и наместо со 4 играчи напред сега со Севиља ке играме со 3.

Составот би требало вака да изгледа : Касиљас,Рамос,Карваљо,Албиол,Арбелоа,Кедира,Лас,Алонсо,Озил,Роналдо и Бензема.

No Response to "Марсело и Ди Мариа на клупа против Севиља"

Leave A Reply