недела, јануари 30, 2011

Давид Матеос позајмен на АЕК

Posted on 1/30/2011 by Raisinloaf


Давид Матеос се пресели во грчкиот тим АЕК.Порталот АЕК365 објави дека двата клуба се договориле за позајмица до крајот на сезоната.

Иако ниту Реал ниту АЕК немаат потврдено , Матеос денеска би требало да пристигне во Атина за да ги финализира преговорите.Матеос сезонава доби професионален договор од Реал но играше многу малку по што Мурињо одлучил да го прати на позајмица до крајот на сезоната.
За Матеос заинтересирани беа и Селтик и Ренџерс но сепак се одлучил да оди во 4-то пласираната екипа во Грчкото Првенство.
Сепак , Реал доколку го отстапи Матеос на АЕК ке има големи проблеми поради правилата на УЕФА за бројот на играчи од младинскиот погон и доколку дојде до повреда на Касиљас,Арбелоа или Гранеро тие нема да можат да отсуствуват.

No Response to "Давид Матеос позајмен на АЕК"

Leave A Reply