недела, јануари 30, 2011

Барселона победи,време е за Реал Мадрид

Posted on 1/30/2011 by Dimitar Madridista


Последниот натпревар кој го игра Реал Мадрид во Јануари е вечерва против Осасуна на гостински терен.Реал Мадрид досега одигра 8 натпревари во Јануари и забележаа 6 победи,1 нерешен натпревар,и 1 пораз.Вчера во Памплона Реал Мадрид беше пречекан како домаќин,дојдоа дури 500 навивачи.Адебајор за прв пат патуваше со своите соиграчи,и се очекува вечерва да дебитира со бројот 6.Жозе Мурињо изјави дека најважно е да ја играат својата игра без стрес,затоа што така најбрзо ќе дојдат до победа.

No Response to "Барселона победи,време е за Реал Мадрид"

Leave A Reply