сабота, јануари 29, 2011

Адебајор со бројот "6" на дресот

Posted on 1/29/2011 by Raisinloaf


Емануел Адебајор официјално ке го носи дресот со број 6 а ке дебитира утре на мечот со Осасуна.
Откако навивачите сакаа да знаат кој  број ке го носи , од LFP истакнаа дека правилата се јасни.Клубот сакаше Ласана Диара да го земе бројот 6 , кој досега го носеше Мамаду Диара кој премина во Монако , а бројот 10 на Ласана да го преземе Месут Озил , со што 23 ке остане слободен за Адебајор.Но поради правилата на LFP , Адебајор ке мора да се задоволи со бројот 6 , барем до крајот на сезоната , секако доколку задоволи и клубот одлучи да го откупи од Манчестер Сити.

Што се однесува пак до настапот против Осасуна , тој е под знак прашање бидејки Адебајор се наоѓа во Манчестер за да ги собере потребните лични работи и највероватно ке биде уморен.Сето ова е сеуште непотврдено и доколку не дебитира утре тоа сигурно ке се случи во среда против Севиља.

No Response to "Адебајор со бројот "6" на дресот"

Leave A Reply