сабота, јануари 29, 2011

Две "Ел Класика" за четири дена?

Posted on 1/29/2011 by Dimitar Madridista


Ако вака продолжат работите,и ако Реал Мадрид и Барселона останат во ваква форма големи се шансите да гледаме две Ел Класика за четири дена.После победите на Реал Мадрид со Севиља на гости,и на Барселона дома со Алмериа во полуфиналето од Купот,најверојатно ќе гледаме нивен дуел и во финалето.Возвратниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Барселона во Примера се игра на 16 Април 2011,а финалето на Купот е на 20април 2011,што значи можеме да гледаме два одлични натпревари во рок од 4 дена.После првиот натпревар на кој Барселона победи со 5-0,дали Реал Мадрид ќе може да го возврати ударот ќе дознаеме наскоро.

No Response to "Две "Ел Класика" за четири дена?"

Leave A Reply