сабота, јануари 22, 2011

Повикани за Мајорка

Posted on 1/22/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го објави списокот од 20 играчи кои ке му бидат на располагање за натпреварот против Мајорка кој се игра на Бернабеу.

Утре во 19:00 почнува натпреварот Реал Мадрид - Мајорка.Реал нема да може да смета на Сами Кедира кој е изоставен од тимот поради повреда.Ласана Диара ке добие повторно шанса откако на последните два натпревари не е повикан поради одлука на тренерот.Матеос нема да биде на клупата и полека станува јасно дека нема да добива шанса до крајот на сезоната.Повредени се уште Пепе,Игуаин и Дудек.

Повикани за Мајорка:

Касиљас,Адан,Пачеко,Карваљо,Рамос,Марсело,Арбелоа,Албиол,Гарај,Гаго,Лас,Гранеро,Алонсо,Леон,Ди Мариа,Каналес,Кака,Озил,Ронадо и Бензема.

No Response to "Повикани за Мајорка"

Leave A Reply