недела, јануари 23, 2011

Реал Мадрид на лето со 115 милиони евра за Бејл и Модрич

Posted on 1/23/2011 by Raisinloaf


Флорентино Перез припремил голема сума за трансфер периодот летото со цел да го задоволи тренерот Мурињо.Како главна мета ке биде дуото на Тотенхем , Герет Бејл и Лука Модрич за кои се подготвени 115 милиони евра.Според проценките на раководството на Реал , Модрич вреди 35 милиони евра додека 80 милиони Герет Бејл.Според Англиските медиуми , Тотенхем го подготвува новиот договор за Бејл според кој ке заработува 115 илјади евра неделно и ке стане најплатен во клупската историја.

No Response to "Реал Мадрид на лето со 115 милиони евра за Бејл и Модрич"

Leave A Reply