среда, јануари 26, 2011

Среќен Роденден Хозе Мариа Дос Сантос Мурињо !!!

Posted on 1/26/2011 by Raisinloaf


На денешен ден е роден актуелниот најдобар тренер во светот и тренер на Реал Мадрид , Жозе Мариа Дос Сантос Мурињо.Роден на 26 Јануари 1963 во Сетубал , Португалија па се до денес како предводник на Реал Мадрид.Да му посакаме многу успеси со Реал Мадрид и да го води тимот и во наредните 10 години.

No Response to "Среќен Роденден Хозе Мариа Дос Сантос Мурињо !!!"

Leave A Reply