понеделник, јануари 24, 2011

Фановите на Реал Мадрид : Бернабеу со Мурињо до смрт!!!

Posted on 1/24/2011 by Raisinloaf

Фановите на Кралскиот Клуб покажаа дека му веруват на тренерот на нивниот клуб за време на натпреварот со Мајорка.На трибините беа истакнати транспаренти на кои пишуваше :

"Без насилство или виновик,Бернабеу е со Мурињо до смрт"

На што Мурињо одговори:

"Ја ценам подршката на навивачите но тоа не е потребно , потребна е подршка за играчите и клубот.

No Response to "Фановите на Реал Мадрид : Бернабеу со Мурињо до смрт!!!"

Leave A Reply