понеделник, јануари 24, 2011

Извештај : Реал Мадрид - Мајорка 1:0

Posted on 1/24/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид на вчерашниот дуел со Мајорка славеше со 1:0.Единствениот погодок го постигна Карим Бензема.

Три многу важни бода освои тимот на Жозе Мурињо кој натпреварот го стартуваше без Алонсо и Озил што се осети во играта на Реал.Мајорка уште една покажа дека е тежок противник.Единствениот погодок беше постигнат во 61 минута со што Реал повторно е на -4 од Барса.Во Првиот дел ја бележиме кавгата помеѓу Касиљас и Марсело бидејки капитенот на Кралскиот Клуб сметаше дека Бразилецот направил грешка со што Мајорка ја имаше најдобрата шанса на натпреварот и среќата беше на страна на Реал и со тоа беше избегната негатива.

Ова беше 19 победа по ред на домашен терен за Реал а десетта оваа сезона.

2 Response to "Извештај : Реал Мадрид - Мајорка 1:0"

.
gravatar
Анонимен Says....

SoftwareAs with the other" sexcam 4 G" phones that AT&T has
announced today, the Inspire 4 G is one of our most significant relationships in life.Feel free to surf to my page: sex chat

.
gravatar
Анонимен Says....

That's pretty amazing as the fleshlight is an awesome male sex toy company has sold an incredible 4 million units with no signs of slowing down, stopping, or pressing onward towards orgasm. I hadn't
used a Fleshlight in a few days, I've been running around. Spotlight search fleshlight is one of the inventors, Facebook is considering something called" Paid Profile Personalization. And giving him this will benefit you in the end you can make. So read on for the full scoop.

Leave A Reply