вторник, јануари 11, 2011

Мурињо го исфрлил Ласана од првиот тим?

Posted on 1/11/2011 by Raisinloaf


Жозе Мурињо повеке нема доверба во Диара кој на мечот со Атлетико Мадрид ке седи на клупата , пишува АС.

Реал Мадрид за два дена игра во Купот на Шпанија со Атлетико Мадрид.Мурињо денеска на тренингот разговарал со Кедира и му дал до знаење дека ке игра од првата минута.Диара играше многу лошо во последните два натпревари и затоа Кедира ке му биде партнер на Чаби Алонсо.Медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека Ласана ке замине во Манчестер Јунајтед но од тоа нема да има ништо бидејки Мурињо и раководството ги отфрлија таквите шпекулации.

No Response to "Мурињо го исфрлил Ласана од првиот тим?"

Leave A Reply