вторник, јануари 11, 2011

Потврдено : Замалек преговара за пријателска со Реал Мадрид

Posted on 1/11/2011 by Raisinloaf


Денеска , Египетскиот клуб Замалек потврди дека преговараат со Реал Мадрид за пријателска утакмица во Јуни.

Според МАРКА , спортскиот директор на Замалек , Ашхраф Шоби потврди дека неговиот клуб сака за 100 годишнината на клубот да им приреди спектакал на неговите навивач.Доколку Реал прифати ке заработи 2 милиони евра или еден милион плус сиот маркетингшки приход.Египетските медиуми тврдат дека е постигнат договор и дека Реал ке игра со најсилниот состав.

No Response to "Потврдено : Замалек преговара за пријателска со Реал Мадрид"

Leave A Reply