петок, јануари 21, 2011

Реал Мадрид се договорил Хамбургер за Ван Гол?

Posted on 1/21/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид и Хамбургер наводно ги договориле деталите за шест месечната позајмица на Руд Ван Нистелрој кој деновиве и официјално треба да потпише со кралскиот клуб.Според медиумите , трансферот го издејствувал Ван Нистелрој кој на тренингот разговарал со тренерот и барал да го пушти по што тренерот се согласил да му ја исполни желбата на играчот.Медиумите пишуваат дека Реал ке му исплати на Руд цели 2 милиони евра за шест месеци а колку и дали ке плати на Хамбургер не е соопштено.Руд веке играше во Реал и тоа од сезоната 2006 па до минатата година и во 68 натпревари има 46 постигнати погодоци.

No Response to "Реал Мадрид се договорил Хамбургер за Ван Гол?"

Leave A Reply