среда, јануари 26, 2011

Aдебајор ги помина лекарските прегледи

Posted on 1/26/2011 by Raisinloaf


Емануел Адебајор денеска по доагањето во Мадрид беше подложен на задолжителни лекарски прегледи по што беше константирано дека играчот е спремен за игра.Докторот Карлоз Диез кој го прегледа Адебајор даде изјава за медиумите:

"Се помина добро.Ги поминавме тестовите и Адебајор е во совршена форма.Тој е спремен да започне со тренинзи".

Засега не е познато дали Адебајор ке има претставување пред навивачите или клубот тоа ке го направи на првиот натпревар кој ке го одигра.Она што е сигурно е дека Адебајор ке може да игра на првенствениот натпревар оваа недела против Осасуна.

No Response to "Aдебајор ги помина лекарските прегледи"

Leave A Reply