понеделник, јануари 10, 2011

Касиљас и Кристиано Роналдо во тимот на 2010 година!!

Posted on 1/10/2011 by Raisinloaf


ФИФА денеска на гала вечерта во 19:00 ги објави имињата на најдобрите играчи за 2010 година , кои ја сочинуваат најдобрата единаесеторка.Во тимот влегоа играчи од само три клуба.Меѓу кандидатите имаше 9 играчи на Реал сепак на крајот само Касиљас и Роналдо се најдоа во најдобрите единаесет.

Идеални XI според ФИФА и Франс Фудбал:

Голман:Икер Касиљас
Одбрана:Пујол,Лусио,Пике,Маикон
Средина:Снајдер,Иниеста,Чави
Напад:Виља,Меси,Роналдо

Тимот е одбран според формација 4-3-3

No Response to "Касиљас и Кристиано Роналдо во тимот на 2010 година!!"

Leave A Reply