четврток, јануари 06, 2011

Арсенал за Игуаин нудел пари и играч???

Posted on 1/06/2011 by Raisinloaf


Арсенал за да го ангажира Игуаин му нудел на Реал Мадрид , пари плус играч , пишува британскиот таблоид Гардиан.Аргентинскиот напаѓач се до повредата имаше понуди од други клубови но сето тоа пропадна откако се повреди.Арсенал наводно бил спремен да даде 20 милиони евра и засега неименуван играч но се претпоставува дека тоа е Гаел Клиши , играч за кој Реал беше заинтересиран но Арсенал ги одби понудите на Реал.Од друга страна и Абрамович беше спремен да го ангажира Игуаин но во пакет со Пепе за кој беше спремен да издвои 50 милиони евра.Игуаин минатото лето беше блиску до заминување во Манчестер Сити кој беше спремен дебело да ги плати неговите услуги но до тоа не дојде бидејки Реал сметаше дека Игуаин нема цена а и самиот играч не сакаше да замине од Реал.Сега останува само да се надеваме да што побрзо се врати на терените и повторно да го води нападот на белите од Мадрид.

No Response to "Арсенал за Игуаин нудел пари и играч???"

Leave A Reply