недела, јануари 02, 2011

Ситу ги нуди Адебајор на Реал?

Posted on 1/02/2011 by Raisinloaf


Шпанскиот весник МАРКА објави дека Емануел Адебајор е на чекор до Реал Мадрид.Наводно Манчестер Сити одлучил да се ослободи од незадоволниот играч.

Иако нема официјални потврди од двете страни сепак , МАРКА открива дека Реал ја примил понудата и Перез сериозно ја разгледувал.Адебајор за Сити лани постигна 14 погодоци а оваа сезона одигра само на 8 натпревари и постигна еден погодок.Мурињо во него гледа добра замена за Игуаин кој нема да го гледаме на терените во следните три месеци.

Адебајор кој е наречен , платеник поради тоа што има договор со Сити до 2014 година и е проценет на 23 милиони евра , сума што Реал нема да ја плати.Наводно и Гардиан тврди дека Мурињо покрај останатите се интересира и за Адебајор кој е достапен да игра и во ЛШ.

No Response to "Ситу ги нуди Адебајор на Реал?"

Leave A Reply