четврток, декември 30, 2010

Реал влегува во битка со Барселона за Фабрегас

Posted on 12/30/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид по крајот на сезоната ке се вклучи во битката за Фабрегас со Барселона.Реал Мадрид сака да им зададе удар на Каталонците со тоа што ке го ангажира играчот од нивната школа кој моментално настапува за Арсенал.Мурињо сака да ги обедини Алонсо и Фабрегас и со тоа да создаде моќен тандем а првичната понуда што Реал би ја испратил би изнесува 35 милиони евра.Дел од тие пари Реал ке се обиде да ги собере со продажбата на Махмаду Диара,Гарај,Гаго и Лас.Фабрегас сонува да се врати во Шпанија посебно во дресот на Барселона но не отфрла и преселба во Реал Мадрид па затоа Реал ке се обиде да го ангажира.Сепак колку овие написи што деновиве нонстоп го поврзуваат Реал со ангажман на нови играчи се веродостојни останува да видиме.

No Response to "Реал влегува во битка со Барселона за Фабрегас"

Leave A Reply