недела, јануари 23, 2011

Јунајтед нуди 6.5 милиони за Арбелоа

Posted on 1/23/2011 by Raisinloaf


Манчестер Јунајтед е спремен во своите редови да го донесе одбрамбениот играч на Реал Мадрид , Алваро Арбелоа.

Арбелоа сезонава игра одлично , посебно на позиција на десен бек.За него се интереираат неколку шпански клубови меѓу кои и Севиља , но сите понуди се одбиени бидејки на Мурињо му недостасуваат бекови во тимот а Арбелоа може да игра и десен и лев.За неговите услуги заинтересиран е Алекс Фергусон и на лето е спремен да понуди 6.5 милиони на Реал и 1.8 милиони на Арбелоа како годишна плата.28-годишниот Арбелоа има договор до 2014 и е проценет на 12 милиони , 5.5 милиони помалку отколку што нуди Јунајтед.Многумина споменуваат и враќање во Ливерпул но играчот сето тоа го демантира и сака да се избори за стартно место во тимот на Реал.

No Response to "Јунајтед нуди 6.5 милиони за Арбелоа"

Leave A Reply