недела, јануари 23, 2011

Рамос со 180 настапи во Ла Лига

Posted on 1/23/2011 by RaisinloafСерхио Рамос вечерва против Мајорка ке го одигра 189 натпревар во домашното првенство.

Касиљас и Рамос дефинитивно имаат нешто заедничко.Икер својот 180 натпревар во Ла Лига го одигра против Мајорка , вечерашниот противник на Реал.Откако е во Реал Мадрид , Рамос одигра 179 лигашки натпревари , а вечерва против Мајорка ке стане 39 играч кој одиграл толку натпревари во дресот на Реал.Рамос е еден од најдобрите десни бекови во светот , а вечерва ке игра на позицијата стопер поради повредата на Пепе и несигурните Гарај и Албиол.Досега во дресот на Реал најмногу натпревари запиша , Раул , 550 настапи.

Целосната листа:

 • Раул - 550
 • Санчис - 523
 • Сантилана - 461
 • Иеро - 439
 • Генто - 428
 • Пири - 417
 • Камачо - 414
 • Касиљас - 404
 • Мичел - 404
 • Гути - 387
 • Роберто Карлос - 371
 • Чендо - 363
 • Амансио - 344
 • Бујо - 343
 • Бутрагено - 341
 • Зоко - 318
 • Бенито - 317
 • Валаскез - 301
 • Хуанито - 284
 • Ди Стефано - 282
 • Гросо - 265
 • Мартин Васкез - 252
 • Мичел Салгадо - 251
 • Галего - 250
 • Мигел Анхел - 247
 • Дел Боске - 239
 • Ипиња - 232
 • Елгера - 229
 • Сантамариа - 226
 • Х.Алонсо - 225
 • Мигел Муњоз - 223
 • Зарага - 217
 • Стиелике - 215
 • Хуго Санчез - 207
 • Мориентес - 183
 • Сан Хозе - 183
 • Гордиљо - 182
 • Пушкаш - 180

No Response to "Рамос со 180 настапи во Ла Лига"

Leave A Reply