среда, јануари 26, 2011

Реал Мадрид понудил 45 милиони за Агуеро

Posted on 1/26/2011 by Raisinloaf


Реал Мадрид пред ангажманот на Адебајор понудил високи 45 милиони евра за Серхио Агуеро.Шпекулациите на Марка за трансферот на Агуеро се покажале вистинити.Играчот нема да премине во Реал но понуда постоела.Извршниот директор на Атлетико Мигел Анхел Гил Марин на медиумите им откри дека деновиве Реал испратил понуда за нивниот напаѓач што била одбиена а таа понуда изнесувала 45 милиони евра и не била прифатена само поради тоа што и Челзи испратил понуда висока 60 милиони евра која исто така била одбиена.МАРКА тврди дека Реал и на лето ке понуди висока сума за Агуеро како и 35 милиони за напаѓачот на Атлетик Билбао , Фернандо Љоренте.Многумина не веруваат дека Адебајор ке се вклопи во Реал Мадрид и дека Реал ке го откупи неговиот договор.Еден ов овие два напаѓача би бил финансиран од продажбата на Карим Бензема за кој Јунајтед,Сити,Челзи и Арсенал се спремни да издвоја од 25 до 35 милиони евра.

No Response to "Реал Мадрид понудил 45 милиони за Агуеро"

Leave A Reply