вторник, јануари 04, 2011

Кака:Беше фантастично да се игра макар и 20 минути

Posted on 1/04/2011 by Raisinloaf


Рикардо Кака се врати на терените по нешто повеке од 230 дена.Вчера против Гетафе доби минутажа што според него е многу важна и го означува неговото вракање на терените.

Kaка:Многу сум среќен , што добив шанса да заиграм.Вракањето на теренот и победата е најдоброто што можеше да ми се оствари.Сакам да им се заблагодарам на мојата сопруга,фамилијата и добрите пријатели кои знаат низ што поминав.Едно време се плашев ,бидејки размисував што може да се случи со вракањето на теренот и дали воопшто ке се вратам.Сега морам да работам напорно и да се изборам за стартно место во тимот.

Сакам да му се заблагодарам на Мурињо и на сета помош која ми ја пружи исто како и соиграчите кои ме уверуваа дека мора да се борам и да се вратам на терените.

Играчот се осеќа доста осамено кога е повреден, и покрај подршката од фамилијата и пријателите пак се осеќате осамени.Затоа сега мора да бидеме со Игуаин.Тој повторно ке заигра и пак ке игра сјајно како и пред повредата.Се надевам дека ке се врати многу порано.Јас мора да бидам трпелив и да ја чекам мојата шанса , тимот сеуште се развива и игра добро.Натпреварот против Гетафе беше многу тежок , но на крајот победивме.20 минута на теренот за мене беа многу посебни.

No Response to "Кака:Беше фантастично да се игра макар и 20 минути"

Leave A Reply