среда, декември 08, 2010

Oзил:Ке биде тешко , Оксер има мотивација

Posted on 12/08/2010 by Raisinloaf


Германскиот интернационалец во редовите на Реал Мадрид , Месут Озил знае дека Реал Мадрид вечерва во последното коло од групната фаза од ЛШ ке има тешка задача да дојде до трите бодови бидејки Оксер е мотивирана екипа.Плејмејкерот на Реал кој оваа сезона ги ужива најдобрите мигови во неговата досегашна кариера , е свесен дека Реал со комбиниран состав ке има потешкотии да ги победи Оксер.Германецот мисли дека тие се мотивирана Екипа која цели да се пласира во Европа Лигата а тоа ке им се оствари само ако дојда до бодови против Реал а Ајакс изгуби од Милан или одиграт нерешено на Сан Сиро.Реал и Милан си осигураа пласман понатаму во ЛШ а Ајакс и Оксер ке се борат за третото место.

No Response to "Oзил:Ке биде тешко , Оксер има мотивација"

Leave A Reply