среда, декември 08, 2010

Каналес блиску до Болтон или Вест Хем

Posted on 12/08/2010 by Raisinloaf


Серхио Каналес не е сигурен во својата иднина во Реал Мадрид поради тоа што малку игра.Медиумите постојано шпекулираат дека Реал ке го позајми на шест месеци со цен да стекне поголемо искуство , а последните вести кои доаѓаат од Англија говоран дека Каналес преговара со Болтон и Вест Хем.Сепак и двата клуба би имале проблеми , бидејки Реал сака да го позајми на шест месеци или една година а англиските клубови не се заинтересирани за тоа.Реал плати 5 милиони евра на Расинг плус бонуси во зависност од успесите на Каналес, и бидејки се работи за 18 годишен талентиран играч сигурно нема да се одлучи да го продаде.Каналес моментално е повреден и ке отсуствува околу еден месец што не оди многу во негова прилог бидејки во тимот се враќа Кака и ке му претстои тешка борба за стартното место.

No Response to "Каналес блиску до Болтон или Вест Хем"

Leave A Reply