вторник, декември 07, 2010

Moрата би можел да дебитира против Оксер?!

Posted on 12/07/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо би можел во Јануари да не доведува нов напаѓач без оглед колку ке отсуствува Игуаин поради повредата.Имено,младиот Алваро Мората кој многумина го нарекуваат новиот Раул , би можел да дебитира во дресот на Реал Мадрид во најелитното натпреварување во среда против Оксер.Ова денеска го објави АС кој тврди дека Мората ке биде повикан за овој натпревар и дека ке добие шанса од Мурињо за да се докаже.Но сепак овој 18 годишен младинец ке заигра дури во вториот дел бидејки како стартер е најавен Карим Бензема , кој се надеваше дека ке стартува и против Валенсија но Мурињо се реши за формација со три дефанзивни плејмејкери.Исто така голманот Дудек по прв пат оваа сезона ке заигра за Реал во службен натпревар.Арбелоа ке го замени Рамос додека Лас ке го замени на Алонсо.Под знак прашалник е играњето на Ди Мариа додека сигурно Роналдо стартува од првата минута.Овој натпревар е без резултатско значење за Реал кој веке осигура настап во 1/8 финалето како првопласирана екипа.

No Response to "Moрата би можел да дебитира против Оксер?!"

Leave A Reply