понеделник, декември 06, 2010

Мурињо кандидат за тренер на 2010 год.

Posted on 12/06/2010 by Raisinloaf


Тренерот на Реал Мадрид , Жозе Мурињо , се најде на списокот на ФИФА и Франс Футбал за најдобар тренер на 2010 година откако го освои Италијанското Првенство,Италијанскиот КУП и Лигата на Шампионите со Интер , и по импресивниот старт со Реал Мадрид.Капитените и тренерите на машките и женските репрезентации , како и новинари на Франс Футбал го избраа Мурињо,Гвардиола и Винсенте Дел Боске како кандидати за оваа награда.Победникот ке биде прогласен во Цирих на 10.Јануари.

No Response to "Мурињо кандидат за тренер на 2010 год."

Leave A Reply