сабота, декември 25, 2010

IL CORRIERE:Интер го нуди Маикон за Кака

Posted on 12/25/2010 by Raisinloaf


Италијанскиот медиум IL Corriere овие денови информира за трансферот на Кака во Интер.Последната вест е дека Интер ке го понуди Маикон за Кака.Реал во летниот преоден рок нудеше многу пари за Маикон но не успеа да го ангажира што за некои беше добра работа бидејки бразилецот не беше во форма.Потоа Реал го направи можеби трансферот на годината кога го доведе искусниот Карваљо од Челзи.Тој доста ја стабилизира одбраната на Реал.Интер сега свати дека направиле грешка па сега го нуди Маикон за Кака.Сепак , Реал плати многу за Кака а за Маикон нудеше 20 милиони помалку отколку што плати за Кака па вероватно нема да ја прифатат оваа понуда на Интер и ке побарат пари плус Маикон доколку сакаат да го доведат Кака на Сан Сиро.

No Response to "IL CORRIERE:Интер го нуди Маикон за Кака"

Leave A Reply