недела, декември 26, 2010

Реал мора да му понуди професионални договор на Мората?

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид решението за нападот лесно може да го најде во Кастиља.Наводно Перез не е расположен да го одврзе кесето за нов напаѓач па се свртел кон академијата.По дебито , Алваро Мората би можел да биде решението за нападот.Барем така мисли CADENA SER која денеска објави дека клубот се откажал од ангажман на нов напаѓач и дека празнината ке ја пополни со играч од академијата.18-годишниот Мората со тоа ке стане вториот играч од академијата кој ке добие професионален договор по Матеос кој без никакво размислување потпиша.И навивачите на Реал се едногласни дека не сакаат засилување од надвор и му дават подршка на Мората.Реал беше спремен да потроши повеке од 15 милиони евра за играчи од нападот меѓу кои на листата се најдоа Љоренте,Лукаку,Валдез и Алмеида.

No Response to "Реал мора да му понуди професионални договор на Мората?"

Leave A Reply