недела, декември 26, 2010

Навивачите сакаат Гранеро да остане во Реал

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Еден ден откако се појави веста дека Реал преговара со Севиља за продажба на Естебан Гранеро навивачите дадоа свое мислење за овој потег на раководството на Реал.На онлајн анкетите кои ги спроведе мадридскиот весник Марка резултатите беа далеку од очекувани.Марка на навивачите на Реал им понуди пет играчи кои сакаат да бидат партнери во Алонсо во првиот состав од кои мораа да одберат само еден.По веста околу продажбата на Гранеро , навивачите ја искажаа својата почит кон Пиратот па му дадоа повеке гласови отколку на Лас,Кедира или Момо Диара.Поточно на анкетата за Гранеро гласале околу 72,1% а остатокот е рапределен на Лас,Кедира и Диара.На анкетата својот глас го дале околу 27.000 навивачи.Гранеро денеска ги негираше гласините дека преговара со Севиља и дека единствена цел му е да успее во дресот на Реал и дека работи напорно за тоа.

No Response to "Навивачите сакаат Гранеро да остане во Реал"

Leave A Reply