понеделник, декември 20, 2010

Ди Мариа:Пронајдов празнина и постигнав погодок

Posted on 12/20/2010 by Raisinloaf


Анхел Ди Марија е јунакот од синокешниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Севиља откако го постигна единствениот погодок на мечот.Иако многу тешка , сепак нималку незаслушена победа на Реал Мадрид која беше една од најтешките оваа сезона а единствениот срелец е Анхел Ди Мариа.Аргентинецот е пресреќен откако постигна погодок.Ди Мариа тврди дека по примањето на топката и малиот дриблинг го искористи да создаде празнина во голот на Севиља.Аргентинецот вели дека најдрага му е победата , а не погодокот и уште еднаш покажа каков играч е.

Ди Мариа:Оваа утакмица беше комплицирана и моравме да работиме многу напорно за да победиме.Секогаш е тешко да се игра со играч помалку на теренот.Добивме доста картони кои не ги заслуживме, но судијата на тој начин ја водеше утакмицата.Второто полувреме беше подобро за нас и направивме подобри шанси во нападот.Погодокот не постави во доминантна позиција пред самиот крај и овозможи да останеме во борбата за титулата.Не мислев премногу кога постигнав погодок.Видов празнина помеѓу Палоп и голот и морав да шутирам , што за среќа испадна добра одлука , поради која сум среќен но најмногу ме радува што победивме.

No Response to "Ди Мариа:Пронајдов празнина и постигнав погодок"

Leave A Reply