понеделник, декември 20, 2010

Што пишуваше на списокот на Мурињо со 13 грешки?

Posted on 12/20/2010 by Raisinloaf

Жозе Мурињо

Канал+ откри кои грешки ги напиша Мурињо на списокот.13 погрешни одлуки на судијата Клос Гомез станаа вистински хит во Шпанија.

Со Доаѓањето на Мурињо во Реал и шпанските медиуми имаат загарантирана забава но и заработка.Португалецот по синокешниот дуел изнесе список со 13 погрешни одлуки на судијата кои ја обележаа утакмицата и потполно го промели текот на натпреварот.

Списокот содржи:

1. 9.минута - фаул на Конко над Ди Мариа требало да биде санкционирано со жолт картон но не е.
2. 14.минута - свирен непостоечки офсајд на Озил
3. 20.минута - свирен непостоечки офсајд на Бензема
4. 24.минута - фаул на Зокора над Кедира за жолт картон но не е казнет
5. 25.минута - фаул над Роналдо пред шеснаесетникот но не е свирен фаул
6. 34.минута - чист офсајд на Севиља не е свирен , по што гостите имаат одлична шанса
7. 39.минута - фаул над Озил пред шеснаесетникот но не е свирен фаул
8. 43.минута - свирен непостоечки офсајд на Ди Мариа
9. 45.минута - засега е непознато што е напишано
10. 47.минута - свирен непостоечки офсајд на Озил
11. 64.минута - втор жолт картон за Карваљо , фаул немаше
12. 69.минута - чист пенал за Реал не е свирен по фаулот на Ескуде над Гранеро
13. 78.минута - жолт картон на Озил за задржување на топката , играчите на Севиља не се еднакво казнети при 0-0 (Палоп и Конко ја задржуваа топката)

No Response to "Што пишуваше на списокот на Мурињо со 13 грешки?"

Leave A Reply