понеделник, декември 20, 2010

На натпреварот со Севиља настрада делегат!

Posted on 12/20/2010 by Raisinloaf


Синоќа на мечот Реал Мадрид-Севиља при завршетокот на првото полувреме настана голема гужва на самиот влез во тунелот кој води до соблекувалните.Реал би можел да добие казна поради овој инцидент.Судијата Клос Гомез свираше крај на првото полувреме , по што Реаловиот тренер на голманите Силвино Лоуро направи вербален дуел со вториот тренер на Севиља Гонзало Хуртадом.Нивниот дуел се претвори во физичка пресметка но за забележување е дека ниеден од судиите не реагираше како што наложуваат правилата.По овој дуел најмногу може да настрада Реал кога овие денови би заседавала дисциплинската комисија.Делегатот на натпреварот , угледниот Агустин Херерин се обиде да ги раздвои тренерите но Лоуро го турна на земја по што во тунелот судијата Клос Гомез им покажа црвен картон на двата тренера.

Срамотно се однесуваа и играчите на Севиља кои не му подадоа рака на паднатиот делегат па тоа го направи еден од редарите.

Видео од случувањата:

No Response to "На натпреварот со Севиља настрада делегат!"

Leave A Reply