четврток, декември 30, 2010

Реал го враќа Дани Перехо

Posted on 12/30/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид се подготвени да го вратат Дани Парехо кој од Реал премина во Гетафе и има bay-back клаузула.Доколку се одлучат да го вратат тогаш на Гетафе ке мора да му исплатат 7 милиони евра , 2 повеке отколку што плати Гетафе.Мурињо се одлучил на ваков потег бидејки му треба опција за Алонсо а воедно Парехо би учел од Чаби и би напреднувал повеке.Плејмејкерот го помина младинскиот систем на Реал , а таму е од неговата 15-та година.За Реал има одиграно 5 официјални натпревари.

No Response to "Реал го враќа Дани Перехо"

Leave A Reply