четврток, декември 30, 2010

Напаѓачот на Бока Јуниорс , Серхио Аројо опција за Реал?

Posted on 12/30/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид го пратат прогресот на млатиот 18-годишен напаѓач на Бока Јуниорс , Серхио Аројо.Аројо сезонава го загуби статусот на првотимец и затоа сака да се пресели во Европа.Реал се трпеливи со целата ситуација бидејки во трансферот на Фернандо Гаго вметнаа опција тие да го имаат првиот избор за Аројо.
Аројо ја потврди целата ситуација:Да вистина е , Реал први ке реагираат доколку се решам на трансфер и сум горд на тоа , но најпрво сакам да докажам во дресот на Бока Јуниорс дека заслужувам да играм за Реал Мадрид.

No Response to "Напаѓачот на Бока Јуниорс , Серхио Аројо опција за Реал?"

Leave A Reply