четврток, декември 30, 2010

Расинг Сантандер најблиску до Каналес

Posted on 12/30/2010 by Raisinloaf


Каналес во Јануари највероватно ке оди на позајмица.El Mundo Deportivo пишува дека Сантандер е најблиску до враќање на играчот кој до минатата сезона настапуваше за нив пред да се пресели во Реал Мадрид.Тренерот на Реал , Жозе Мурињо изјави дека нема сомневање во талентот на Каналес , но и дека е сеуште млад за да успее во Реал а потребното искуство ке го стекне само ако замине на позајмица до крајот на сезоната.Каналес изјави дека сака да успее во Реал и ако одење во друг тим е цената за да напредува тогаш ке прифати но само во неговиот поранешен клуб.Со тоа највероватно Расинг ги победи конкурентите Севиља,Сампдорија,Арсенал и Болтон за ангажман на Каналес.

No Response to "Расинг Сантандер најблиску до Каналес"

Leave A Reply