петок, декември 17, 2010

Касиљас ги обвинува каталонските медиуми

Posted on 12/17/2010 by Raisinloaf


Икер Касиљас , ги обвинува каталонските медиуми дека со своите натписи сакаат да внесат немир во соблекувалните на Реал.Често се застапени натписите "Перез го повика Мурињо на разговор","Перез ке му ја одземе капитенската лента на Касиљас и даде на Роналдо","Сара Карбонеро ги скара Икер и Роналдо" денеска тоа им беше празна приказна со оглед дека Касиљас се негираше со тврдење дека тие само измислуваат со цел да ја разнишат клупата на Реал.Најдобриот голман тврди дека е во добри односи со Роналдо.

Касиљас:Постојат луѓе кои сакаат да направат немир во соблекувалната.Јас и Роналдо добро се согласуваме.Он е многу добар.Ние сме добар тим,зад затворени врати и на тренинзите работите се добри меѓу нас.Не се караме едни со други, и вакви работи мора да останат позади нас.

Многу е лесно да се одговори кој е најдобар играч на светот.Лионел Меси.Минатиот пат беше Роналдо, но моментално е Меси.Се согласувам со Ди Стефано кога вели дека сите играчи на Реал се најдобри на светот но наградите не ги доделувам јас , туку новинарите.

За Лион......

Мислам дека се озбилен противник.Имаме почит спрема нив бидејки многу пати ни ги замрсија сметките , како и лани кога прво ни дадоа предност т.е не сметаа за фаворити но не елиминираа.Со вакво лошо искуство мораме овај пат да бидеме озбилни.Но пред нас се долги три месеци и работи можат многу да се променат.

Тие кои и лани беа во составот против Лион нема да бараме освета , ке се надеваме на победа и пласман во четврфиналето.Тие можеби изгледат послабо од нас но сепак не елиминираа.Ова ке ми биде четврт пат како се среќавам со нив во Лигата на шампионите и секој пат досега разочарувавме.Минатата сезона испиштивме голема можност.

Раул Гонзалез......

Ке дочекаме враќане на Раул во Реал Мадрид.Тој е идол и легенда на овој клуб.Му посакувам среќа против Валенсија и сите знаеме колку е добар на Местаља.Шалке има одлична екипа но и Валенсија.Исто така и Арсенал и Барселона е интересе двобој.Англичаните имаат млад тим , сличен на нашиот.

Премии за играчите?

На состанокот не разговаравме за премиите.Беше тоа состанок помеѓу раководството на клубот и капитенот.Разговаравме за тоа како одигравме во првиот дел од сезоната и како ги поминувавме тестовите.Многу ми е драго што претседателот сака да разговара со капитените , со цел да биде поблиску до екипата.Не треба да сме загрижени за премиите.

Недостатоци во одбраната за дуелот со Севиља?

Не се грижам за одбраната и недостатоците.Тоа е една од позициите каде сме добро покриени.Имаме добри играчи како Албиол и Арбелоа па затоа не треба да се грижими , како ни самиот тренер.

No Response to "Касиљас ги обвинува каталонските медиуми"

Leave A Reply