понеделник, декември 06, 2010

УЕФА ги намали казните за мечот од ЛШ против Ајакс по жалбата на Реал

Posted on 12/06/2010 by Raisinloaf


Уефа донесе одлука да ги намали казните на Мурињо,играчите и клубот кои ги добија по мечот со Ајакс во ЛШ откако Реал се жалеше на одлуката.Сега наместо еден натпревар суспензија и еден условно доколку направи сличен потег во следните три години плус 40.000 евра од Уефа ја намалија на еден натпревар суспензија и 30.000 евра.Исто и казната на играчите е намалена па Дудек ке плати само 5.000 евра , додека Касиљас ке плати 10.000 евра.Рамос и Алонсо ке одлежат еден натпревар суспензија и 20.000 евра.Клубот наместо 120.000 евра ке плати 100.000 евра.

No Response to "УЕФА ги намали казните за мечот од ЛШ против Ајакс по жалбата на Реал"

Leave A Reply