понеделник, декември 20, 2010

Валдано : Судијата правеше сериозни грешки

Posted on 12/20/2010 by Raisinloaf


Генералниот директор на Реал Мадрид , Хорке Валдано , коментираше за победата на Реал над Севиља (1-0.Валдано истакна и дека судијата Клос Гомез , правеше големи недозволиви грешки.

"Тешко е да замислете меч со поголема агонија од овој.Се боревме храбро и многу работи се случија како треба , но многу и не.На крај натпреварот е решен во наша полза иако игравме со играч помалку и покажавме интегритет совладувајки ја оваа тешка ситуација.Не би било фер да говорам за оние кои вечерва не играа бидејки секој го цениме во овој клуб.Не сакаме да говориме за сидијата.Синокешните настани покажаа дека судијата направи озбилни грешки , но подобро да не коментирам.Мислам дека судијата со секоја минута измината од натпреварот се потешко се носеше со ситуацијата и му беше тешко да се контролира.Сеедно не сум задоволен од она што се случи.Реаловиот тренер може да каже што сака.Оваа екипа покажа дека има способност да постигнува погодоци.Постигнавме погодок без Бензема , што докажува дека имаме алтернативи.Недостасуваше Алонсо и неговиот посед на топката како и Игуаин во нападот.Ди Мариа постигна одличен погодок во моменти кога сите живци почнаа да попуштат и сигурно беше уморен на крајот од натпреварот со оглед на напорот кој го вложи.Постигна погодок од непредвидлива позиција и тоа мора да се почитува , а тој едноставно со добрите игри ги придоби навивачите.

No Response to "Валдано : Судијата правеше сериозни грешки"

Leave A Reply