недела, декември 26, 2010

Реал Мадрид го враќа Бекам???

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо и Карло Анчелоти се поврзуваат со сензационален ангажман на Дејвид Бекам.35 годишниот Бекам е најблиску до враќање во Англија каде Арсенал и Јунајтед се изјаснија дека нема место за Бекам во нивните тимови и само место би зафаќал.Сензационално враќање во Реал Мадрид каде помина четири години сигурно нема да му гарантираат првотимски статус но за разлика од Реал , во Челзи кои се мачат со повредите би можел да добие многу повеке минутажа отколку на Бернабеу.Како и да е ростерот на Реал е краток само за еден напаѓач додека во средниот ред дури треба и да се ослободат од некој играч , така да било каква новост за враќање на Бекам во Реал би била само медиумска шпекулација со цел да се продаде тиражот.

1 Response to "Реал Мадрид го враќа Бекам???"

.
gravatar
Jupiter Family Says....

Среќна Нова Година!
Нова Година 2011 огномет прослави низ светот
http://fireworks2011.blogspot.com/
Демонстрација на YouTube
http://youtu.be/yiPvT_nhHt8?hd=1

Happy New Year!!
New Year's 2011 Fireworks Celebrations Around the World
http://fireworks2011.blogspot.com/
Demo on YouTube
http://youtu.be/yiPvT_nhHt8?hd=1

Leave A Reply