понеделник, декември 27, 2010

Пепе:Се надевам дека ке го продолжам договорот со Реал

Posted on 12/27/2010 by RaisinloafСтоперот на Реал , Пепе изјави дека е спремен да го продолжи договорот со Реал доколку условите одговорат и за двете страни.Португалскиот фудбалер во разговор за Марка ТВ изјави дека е задоволен од шпанската престолнина и се надева на продолжување на договорот.Меидумите порано шпекулираа дека Пепе може да се пресели во Барселона доколу преговорите за продолжување на договорот пропаднат.

Меѓутоа Пепе изјави: "Се надевам дека ке останам во Реал.Но се зависи од Господ.Сакам да остана овде но тоа е прашање кое не зависи само до мене."

Пепе потоа продолжи со разговорот во кој го фалеше неговиот сонародник и клупски и репрезентативен колега Роналдо: "Тој е најкомплетниот играч на светот.Секој кој го знае и работи со него секој ден е се посвесен за тоа.Тој е тимски играч."

No Response to "Пепе:Се надевам дека ке го продолжам договорот со Реал"

Leave A Reply