недела, декември 26, 2010

Касиљас во тимот на годината според Л`Екип

Posted on 12/26/2010 by Raisinloaf


Најтиражниот француски спортски медиум Л`Екип денеска го објави тимот на годината кој беше избран на анкета на која гласаа новинарите од сите француски спортски медиуми.Во тимот продефилираа играчите кои имаа успешна сезона со своите клубови и репрезентации.Во тимот најзастапени се Шпанските фудбалери , дури пет.

Еве го тимот на годината според Л`Екип

Голман:Касиљас
Одбрана:Маикон,Пике,Лусио,Коентрао
Средина:Бускетс,Швајншајгер,Иниеста,Чави,Снајдер
Напад:Меси

Ова е уште едно големо признание на Касиљас и доказ дека во последните 5 години е едноставно неприкосновен.Да се надеваме дека и во следните години ке биде вака наградуван.

No Response to "Касиљас во тимот на годината според Л`Екип"

Leave A Reply