среда, декември 22, 2010

Лас,Махмаду и Леон од првата минута

Posted on 12/22/2010 by Raisinloaf


Педро Леон вечерва највероватно ке игра против Леванте од првата минута со оглед дека Роналдо сеуште има здраствени проблеми.Леон е гладен за да се докажува и вечерва ке има шанса за тоа против Леванте.Реал исто така има проблеми и во одбраната .Арбелоа е суспендиран,Рамос не е доволно опоравен од повредата.Па затоа на позицијата десен бек ке биде Ласана Диара.Кедира и Гаго исто така ке отсуствуваат па дефанзивниот плејмејкерски тандем ке го сочинуваат Махмаду и Алонсо.

Па првиот состав би го сочинувале следниве играчи:Касиљас,Лас,Пепе,Карваљо,Марсело,Алонсо,Диара,Ди Мариа,Озил,Леон и Бензема.Реал на клупата ке ги има на располагање Мората,Хуанфран,Гранеро,Роналдо,Матеос,Гарај,Албиол,Пачеко и Адан.

No Response to "Лас,Махмаду и Леон од првата минута"

Leave A Reply