вторник, декември 21, 2010

Роналдо не игра против Леванте

Posted on 12/21/2010 by Raisinloaf


Реал Мадрид утре игра натпревар во рамкиоте од Купот на Шпанија против Леванте , а највероватно на овој меч нема да настапи Роналдо.Тој денеска го пропуштил тренингот но не поради повреда.Тој највероватно добил одмор бидејки го совладал грипот и е немоќен да игра.Добра работа е што Кака и Гаго тренираат со засилено темпо и сите се оптимисти околу нивниот кам-бек на терените.Проблем за Реал би бил Кедира кој исто како и Рамос и Арбелоа нема да добијат шанса да настапат поради ситни повреди.Леванте е вториот тим покрај Мајорка која успеа да одигра нерешено со Реал оваа сезона.Натпреварот се игра во 22:00 часот на Бернабеу.

No Response to "Роналдо не игра против Леванте"

Leave A Reply