вторник, декември 21, 2010

Мурињо ги омекна барањата на Пепе!!!

Posted on 12/21/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо го искористи вчерашниот состанок со раководството на Реал и дискутираше околу новиот договор на Пепе.

Пепе има договор со Реал до 2012 година и моментално прима по 1.8 милиони од сезона.Реал брза да потпише нов договор со него поради понудите на Челзи од 30 милиони евра.Реал му ниду 3.5 милиони по сезона додека Пепе сака 5.5 милиони евра.Затоа наводно Мурињо кој е добар пријател со агентот на Пепе па успеал да ги убеди и да ги омекнат нивните барања.Пепе според пишувањата ке прифати да потпише нов договор за годишни примања од 4 милиони евра и највероватно ке трае до 2015 година.Пепе би бил вториот играч од одбраната по Серхио Рамос кој ке го продолжи договорот.

No Response to "Мурињо ги омекна барањата на Пепе!!!"

Leave A Reply