недела, декември 26, 2010

Челзи во офанзива за Карим Бензема

Posted on 12/26/2010 by RaisinloafКарим Бензема конечно почна да покажува добри игри во дресот на Реал Мадрид па тоа ги привлече големите клубови кои се заинтересирани за неговите услуги.

Челзи кои во последно време не бележи добри резултати ке се обиде во Јануари да го засили својот тим па на врвот на листата е 23годишниот Карим Бензема.Абрамович во Бензема гледа долгорочна замена за Дрогба кој е веке во залезот на кариерата и има проблеми со повредите.Но Абрамович има проблеми да го убеди тренерот кој повеке го преферира Ромелу Лукаку во својот тим отколку Бензема.Роман Абрамович е спремен да одвои 28 милиони евра , дури 7 милиони помалку од тоа што Реал плати на Лион за да го доведе на Бернабеу.Но оваа понуда и тоа како можат навивачите на Реал да бидат спокојни бидејки Мурињо сака во својот тим да има 3 напаѓачи а со продавање на Бензема ке остане на само еден.

No Response to "Челзи во офанзива за Карим Бензема"

Leave A Reply