вторник, декември 28, 2010

Мамаду Диара на транфер листата , Јунајтед го сака Лас

Posted on 12/28/2010 by Raisinloaf


Мамаду Диара е единствениот играч на Реал кој досега 100% се знае дека ке замине во Јануари.Пред нешто повеке од 5 месеци , Мамаду бараше од Мурињо поголема минутажа , но откако му беше одговорено спротивно на неговите барања стана јасно дека мора да си бара нов клуб.Мамаду е единствениот кој Реал се има одлучено да го продаде иако е јасно дека уште некој ке замине со оглед дека Реал има многу играчи кои играат на позицијата на Мамаду.Јунајтед сака да го ангажира Ласана Диара иако тој со сигурност нема да замине за што говорат и изјавите на Мурињо дека сериозно смета на неговите услуги.Реал би можел да го напушти и Езекел Гарај.Клубот би го продал за 10 милиони а заинтересирани се Шалке и Милан.Реал наводно го понудил Мамаду Диара на Бешикташ каде тренер е поранештион предводник на Реал , Шустер но играчот сака сам да си пронајде нов клуб а како најсериозни опции се сметат Лион,Марсеј,Болтон,Вила и Блекбурн.

No Response to "Мамаду Диара на транфер листата , Јунајтед го сака Лас"

Leave A Reply