недела, декември 12, 2010

Ди Мариа : Само три бода се важни

Posted on 12/12/2010 by Raisinloaf


Алхел Ди Мариа верува дека Реал Мадрид вечерва ке го надигра својот противник и дека ке дојде до важни три бода.Сарагоса е моментално последна екипа на табелата со освоени само 9 бода и една победа во 14 одиграни натпревари.

Ди Мадиа:Трениравме напорно,сите се трудат и даваат се од себе бидејки натпреварот против Оксер покажа дека никој нема загарантирано место во првиот тим.Тоа ни го порача тренерот и затоа играме добро.Вечерва важни се само трите бода и ништо повеке и уверен сум дека ке ги добиеме.Не го потценува својот противник но мислам дека нема дилеми која екипа ке напаѓа оваа вечер.Не можам да кажам како ке игра Барселона , не ме ни занима искрено , единствено важно е како ке одиграме ние.Секако ке бидеме среќни доколку повторно бидеме лидери.По мечот со Сарагоса не очекуваат неколку важни натпревари до крајот на полусезоната.

No Response to "Ди Мариа : Само три бода се важни"

Leave A Reply