недела, декември 12, 2010

Каранка:Пред овој тим има светла иднина

Posted on 12/12/2010 by Raisinloaf


Вториот тренер на Реал ,Аитор Каранка се враќа на местото помошник на Мурињо откако против Оксер беше прв тренер.

Поради суспензијата на Мурињо тој го водеше тимот против Оксер а тимот и со втора постава го демолираше Оксер.Каранка давајки изјава за Марка рече дека овој тим има светла иднина бидејки клубот вложува во млади и талентирани играчи.Говореше и за некои играчи од Кастиља , посебно за Мората и Сарабија.

Каранка:Оваа година екипата е доста добра,сложна и се гледа напредокот.Доведовме неколку засилувања , млади и посебно талентирани играчи.Мислам дека имаме светла иднина.Не можеме да речеме дека ке бидеме прваци на Шпанија или во ЛШ оваа сезона но со мал напредок мислам дека ке бидеме едни од главните фаворити.Мило ми е што Сарабиа заигра.Имав шанса да го тренирам во младите категории и знам колкав талент поседува.Мората исто така ке си ја добие својата шанса , и мислам дека за нас е добро да ги користиме младите играчи од академијата и во нив да вложуваме.Вистина е дека на Мурињо ми ги препорачав некои играчи но на никој не му ветив дека ке играч.

No Response to "Каранка:Пред овој тим има светла иднина"

Leave A Reply