сабота, декември 18, 2010

Повикани за Севиља , Рамос во составот.

Posted on 12/18/2010 by Raisinloaf


Жозе Мурињо денеска го објави составок кој ке биде на располагање за Севиља.

На списокот очекувано ги нема Кака,Гаго,Каналес и Дудек но го има Рамос кој беше неизвесен до последен момент.Мората,Хуанфран и Пачеко се повикани до младинскиот погон.Кедира исто така е опоравен и тој се приклучи на тимот.

Голмани:Касиљас,Адан,Пачеко
Одбрана:Арбелоа,Пепе,Албиол,Карваљо,Гарај и Рамос
Средина:Кедира,Лас,Диара,Гранеро,Озил,Ди Мариа,Леон и Хуанфран
Напад:Роналдо,Бензема и Мората

Според повиканите може да се заклучи дека составот утре би можел да изгледа вака: Касиљас,Рамос,Пепе,Карваљо,Арбелоа,Кедира,Лас,Ди Мариа,Озил,Роналдо и Бензема.Доколку Рамос не заигра во средината би можеле да заиграт Кедира и Диара или Гранеро а на десната бековска старна на место на Рамос би бил Лас.Сарабиа и овај пат не доби позив.

No Response to "Повикани за Севиља , Рамос во составот."

Leave A Reply