среда, декември 15, 2010

Роналдо не е повреден , ке игра со Севиља

Posted on 12/15/2010 by Raisinloaf


Мадритските медиуми загрижени ја објавија веста дека Роналдо поради повреда го пропушти денешниот тренинг.Сепак таа беше демантирана откако е објавено дека не е повреден.Роналдо денеска не се појави на тренингот па медиумите во Мадрид се алармираа и веднаш испаднаа со написи дека Роналдо е повреден и нема да игра во следното коло против Севиља , но официјално од клубот е соопштено не е повреден , туку се работи на специјална програма која му е дадена да ја работи.Роналдо веке денес нормално ке продолжи со тренинзите.Добра работа е и опоравувањето на Кедира кој од денес нормално тренира.

No Response to "Роналдо не е повреден , ке игра со Севиља"

Leave A Reply